O MNIE

Cześć! Jestem Viola i od ponad 3 lat, razem ze wspierającymi blog ekspertami, dzielę się wiedzą, opinią i inspiracjami kulinarnymi. Czytając nasze wpisy poznasz podstawowe i zaawansowane informacje z zakresu zdrowego odżywiania. Znajdziesz tutaj teksty merytoryczne, przepisy kulinarne, recenzje produktów, restauracji i książek, a także trochę motywacji i prawdziwych historii. Rozgość się - ten blog powstał dla Ciebie!

SOCIAL media

Instagram Feed

DIETA POD OKIEM DIETETYKA

DIETA POD OKIEM DIETETYKA

REKLAMY PARTNERÓW BLOGA

EKSPERCKI BLOG DLA WYJĄTKOWO DOCIEKLIWYCH

Cześć, jestem Viola Urban

DIETETYK & BLOGER & FOTOGRAF KULINARNY

Od kilku lat na tym blogu i przynależących do niego kanałach social media tworzę dla Was treści związane z moim wykształceniem. Jestem dyplomowanym dietetykiem medycznym, którego lekkie pióro popchnęło w stronę publicystyki. W związku z moją niezwykle silną miłością do… jedzenia, zajęłam się zawodowo tak zwanym food writingiem, fotografią kulinarną oraz szeroko pojętym marketingiem związanym z tym właśnie tematem. Kocham gotować, smakować, szukać nowych produktów i tworzyć przepisy na zdrowsze odpowiedniki klasycznych smakołyków. Równolegle działam w branży marketingowej, dzięki czemu sukcesywnie poprawiam swój warsztat pisarski i jakość zdjęć. Na co dzień pracuje w agencji Food Brand, gdzie razem z zespołem naprawdę niesamowitych osób wspieramy marketingowo szefów kuchni i restauracji, a także organizacją wydarzeń takich jak festiwal Smakuj Trójmiasto oraz targ śniadaniowy Jedz Powoli.

Dlaczego powstał ten blog?

… bo macie prawo wiedzieć! W odpowiedzi na liczne pytania, jako reakcja na zagubienie w gąszczu internetowych spekulacji postanowiłam stworzyć dla Was stronę, która rozwieje wszelkie wątpliwości, odpowie na nurtujące pytania, zdementuje mity i potwierdzi fakty.

Okiem dietetyka to strona stworzona dla ludzi, którzy nie chcą wybierać pomiędzy smakiem życia, a zdrowiem. Tworzę teksty dla dynamicznych osób, które w swoim zabieganym życiu chcą dokonywać lepszych wyborów, na nowo rozbudzić w swojej kuchni uwielbienie do gotowania i wygospodarować kilka chwil na aktywność fizyczną oraz celebrację posiłków.

Poza moimi tekstami znajdziesz tutaj także gościnne publikacje świetnych dietetyków takich jak Damian Parol, Aleksandra Szybiak, Maja Tomczyk czy Małgorzata Bellwon.


×