O MNIE

Cześć! Jestem Viola i od ponad 3 lat, razem ze wspierającymi blog ekspertami, dzielę się wiedzą, opinią i inspiracjami kulinarnymi. Czytając nasze wpisy poznasz podstawowe i zaawansowane informacje z zakresu zdrowego odżywiania. Znajdziesz tutaj teksty merytoryczne, przepisy kulinarne, recenzje produktów, restauracji i książek, a także trochę motywacji i prawdziwych historii. Rozgość się - ten blog powstał dla Ciebie!

SOCIAL media

Instagram Feed

DIETA POD OKIEM DIETETYKA

DIETA POD OKIEM DIETETYKA

REKLAMY PARTNERÓW BLOGA

EKSPERCKI BLOG DLA WYJĄTKOWO DOCIEKLIWYCH
List otwarty dietetyka – wszystko jest dietetyczne i nic nie jest dietetyczne

List otwarty dietetyka – wszystko jest dietetyczne i nic nie jest dietetyczne

Wszystko jest dietetyczne i nic nie jest dietetyczne – porcja czyni dietetycznym!

Nie ma takiego produktu, który możemy jeść aż nam uszami wyjdzie bez konsekwencji. Zdrowe orzechy są kaloryczne. Ryby mogą być źródłem metali ciężkich. Sałata chłonie zanieczyszczenia jak gąbka. Kurczak ma w sobie hormony. A ugotowana marchewka ma wysoki IG.

Jak tak dalej pójdzie to zwariujemy i jak jeden mąż staniemy się ortorektykami.

Dlaczego? Bo my nie lubimy jak jest szaro – lubimy albo śnieżną biel albo głęboką czerń. Popadamy ze skrajności w skrajność. Od kebaba do sałaty. Od papierosów do nadmiernej suplementacji witaminami. Od spędzania wieczorów przed telewizorem do katorżniczych treningów prowadzących do przetrenowania.

Widzisz to? Bo ja wyraźnie. I w tym momencie prośba – znajdźmy razem złoty środek. I niech obiad znowu wygląda Boli mnie stereotyp dietetycznego posiłku w formie grillowanej na sucho piersi kurczaka z sałatką polaną jogurtem 0% tłuszczu. Na samą myśl bolą mnie nerki. Ja chcę kaszę i sałatkę z olejem i jakąś tłustą rybę. O! Chcę, żeby było normalnie. Jak u mamy na niedzielnym obiedzie.jak obiad…

Dobranoc!

Viola Urban

Ocenia Okiem Dietetyka od 3 lat. Z zawodu dietetyk, z zamiłowania poszukiwacz kulinarnych rewolucji, z doświadczenia copywriter i social media ninja. Lubi inspirować do lepszego jedzenia i aktywności fizycznej. W wolnych chwilach biega i szuka dobrego jedzenia na mieście razem z przyjaciółmi. "Kto chce szuka sposobu, kto nie chce szuka powodu"

O MNIE

Cześć! Jestem Viola i od ponad 6 lat, razem ze wspierającymi blog ekspertami, dzielę się wiedzą, opinią i inspiracjami kulinarnymi. Czytając nasze wpisy poznasz podstawowe i zaawansowane informacje z zakresu zdrowego odżywiania. Znajdziesz tutaj teksty merytoryczne, przepisy kulinarne, recenzje produktów, restauracji i książek, a także trochę motywacji i prawdziwych historii. Rozgość się - ten blog powstał dla Ciebie!

social media

Instagram

KUP MOJĄ DRUGĄ KSIĄŻKĘ

PATRONAT OKIEM DIETETYKA

kategorie bloga

DIETA POD OKIEM DIETETYKA

×