O MNIE

Cześć! Jestem Viola i od ponad 3 lat, razem ze wspierającymi blog ekspertami, dzielę się wiedzą, opinią i inspiracjami kulinarnymi. Czytając nasze wpisy poznasz podstawowe i zaawansowane informacje z zakresu zdrowego odżywiania. Znajdziesz tutaj teksty merytoryczne, przepisy kulinarne, recenzje produktów, restauracji i książek, a także trochę motywacji i prawdziwych historii. Rozgość się - ten blog powstał dla Ciebie!

SOCIAL media

Instagram Feed

DIETA POD OKIEM DIETETYKA

DIETA POD OKIEM DIETETYKA

REKLAMY PARTNERÓW BLOGA

EKSPERCKI BLOG DLA WYJĄTKOWO DOCIEKLIWYCH

Woda Vytautas

Pewnie to znacie, bo polska reklama na YouTube ma ponad 2 miliony wyświetleń. Można się śmiać, a można hejtować, że nic sobą nie reprezentuję. Abstrahuję od tego do kogo skierowany jest ten plan marketingowy. Dzisiaj chciałabym się skupić na tym, że ta woda jest… zdrowa! Nawet bardzo zdrowa!

Kiedy zobaczyłam tę reklamę po raz pierwszy zrobiłam minę pod tytułem “I don’t want to live on this planet anymore!” i zupełnie zapomniałam, że istnieje taki produkt jak woda Vytautas. Ani przez moment nie zastanawiałam się gdzie to można kupić. Uznałam, że taka tania sensacja nie może dotyczyć wody o wybitnych właściwościach zdrowotnych. Jakiś tydzień temu odwiedziłam znajomego. Na samym wejściu usłyszałam “Viola, zobacz co kupiłem! Nagrywamy filmik, zrobię recenzję”. Ok… Pomyślałam – możemy nagrać, czemu nie… Wiekopomna chwila, otwieranie butelki, pierwsze łyki. I nagle słyszę z ust Matta, że “kanapki z dwóch ajpadów i świni nie da się z tego zrobić. Zwykła ****** woda, trochę SŁONA. Koniec legendy internetu. Mit został obalony!”. “Słona?! Dawaj no tu tę butelkę!”. Sprawdzam, a tam bogactwo minerałów! Zobaczcie sami!

Suma substancji mineralnych: 7309mg/l – bardzo dużo! Wprawdzie większość kationów to sód, a anionów to chlor, ale to nie zawsze oznacza coś złego. Taka woda jest idealna, kiedy się pocimy: po intensywnym wysiłku, po saunie, dla osób pracujących fizycznie, dla sportowców. W związku z tym, że poza rozpuszczoną solą w wodzie tej znajdziemy aż 552mg wapnia i 240mg magnezu w przeliczeniu na litr. To oznacza, że wypicie dziennie 0,5 litrowej butelki tej wody dostarcza ponad 1/4 dziennego zapotrzebowania na te ważne składniki.

W związku z tym, że woda ma sporo chloru – wspomaga wytwarzanie soku żołądkowego, a co za tym idzie ułatwia trawienie. 

Trzeba jednak pamiętać, że ponad 7000mg składników mineralnych na litr wody to bardzo dużo. Właśnie dlatego ta woda NIE może stanowić podstawowego napoju jaki występuje w naszej diecie. Nie jest polecana dla dzieci i osób chorujących na nadciśnienie oraz chorujących na zaburzenia funkcji nerek. 

W smaku woda jest nieco słona, ale nie ma się co dziwić skoro ma w sobie aż tyle chloru oraz sodu. Jest też lekko kwaśna. Smak zdecydowanie nie jest neutralny. Przypomina starodawne wody sodowe z dyfuzora. 

Podsumowując – produkt ciekawy nie tylko ze względu na specyficzną formę reklamy. Nie mniej jednak nie nadaje się do nadmiernego spożycia i dla niektórych osób. Zanim sięgniesz po wodę Vytautas zastanów się czy przyniesie Ci korzyści i z jakiego powodu możesz potrzebować takiej ilości minerałów.

Na sam koniec dodam jeszcze 3 złote zasady jakimi powinniście kierować się podczas wyboru wody:

– wybierajcie wody wysokomineralizowane o sumie składników mineralnych powyżej 800mg/l, a najlepiej powyżej 1000mg/l

– wodorowęglan to enigmatycznie brzmiący związek, który nie brzmi równie dobrze co wapń czy magnez, ale jest wyjątkowo pożądany w diecie. Wodorowęglan to nic innego niż składnik sody oczyszczonej. Jest to jeden z najsilniejszych buforów – dzięki niemu odkwaszamy organizm i poprawiamy swój stan zdrowia. Im więcej wodorowęglanów w wodzie tym bardziej kwaśna będzie ona w smaku. 

– wybierajmy wodę, która ma w składzie sporo wapnia i magnezu. W zależności od tego czy potrzebujemy sodu i jak wygląda nasza codzienna dieta wybierajmy wodę o różnej zawartości tego pierwiastka. Podczas treningów, kiedy intensywnie się pocimy woda MUSI zawierać sód! 1 litr potu zabiera 500-1800mg Na+! Sód pomimo złej obiegowej opinii jest pierwiastkiem życia. Jego niedobór zagraża życiu, nadmiar – zdrowiu i jest niebezpieczny tylko w przypadku chronicznego nadużywania soli. 

Podrzucam link do testu wód – wyjątkowo dobre zestawienie!!!

http://www.wodamineralna.netmark.pl/

Autor: Viola Urban

Viola Urban

Ocenia Okiem Dietetyka od 3 lat. Z zawodu dietetyk, z zamiłowania poszukiwacz kulinarnych rewolucji, z doświadczenia copywriter i social media ninja. Lubi inspirować do lepszego jedzenia i aktywności fizycznej. W wolnych chwilach biega i szuka dobrego jedzenia na mieście razem z przyjaciółmi. "Kto chce szuka sposobu, kto nie chce szuka powodu"

O MNIE

Cześć! Jestem Viola i od ponad 6 lat, razem ze wspierającymi blog ekspertami, dzielę się wiedzą, opinią i inspiracjami kulinarnymi. Czytając nasze wpisy poznasz podstawowe i zaawansowane informacje z zakresu zdrowego odżywiania. Znajdziesz tutaj teksty merytoryczne, przepisy kulinarne, recenzje produktów, restauracji i książek, a także trochę motywacji i prawdziwych historii. Rozgość się - ten blog powstał dla Ciebie!

social media

Instagram

KUP MOJĄ DRUGĄ KSIĄŻKĘ

PATRONAT OKIEM DIETETYKA

kategorie bloga

DIETA POD OKIEM DIETETYKA

×