O MNIE

Cześć! Jestem Viola i od ponad 3 lat, razem ze wspierającymi blog ekspertami, dzielę się wiedzą, opinią i inspiracjami kulinarnymi. Czytając nasze wpisy poznasz podstawowe i zaawansowane informacje z zakresu zdrowego odżywiania. Znajdziesz tutaj teksty merytoryczne, przepisy kulinarne, recenzje produktów, restauracji i książek, a także trochę motywacji i prawdziwych historii. Rozgość się - ten blog powstał dla Ciebie!

SOCIAL media

Instagram Feed

DIETA POD OKIEM DIETETYKA

DIETA POD OKIEM DIETETYKA

REKLAMY PARTNERÓW BLOGA

EKSPERCKI BLOG DLA WYJĄTKOWO DOCIEKLIWYCH

Produkty przyspieszające metabolizm

 

Kobieca logika – edycja enta, czyli im mniej zjem tym więcej schudnę.

Możliwe, że się powtarzam, ale jeśli pisałam o tym pół roku wcześniej to 1/3 z Was już nie pamięta, połowy tutaj jeszcze nie było, a jakieś 5% przeczyta ponownie i nie będzie mi miało tego za złe. 

Najogólniej mówiąc ludzi przy kości można podzielić na dwie grupy. Tych, którzy jedzą dużo i to widać i tych, którzy są ciągle na diecie i jedyne czego nie widać to… efektów. Nie można oskarżać kogoś o kłamstwo jeśli mówi, że prawie nic nie je i nie może schudnąć…

Przytyć można z dwóch powodów: albo jemy za dużo i nasz metabolizm sobie z tym nie radzi, albo jemy tyle ile powinniśmy (lub nawet za mało), ale nasz metabolizm jest do tego stanu na tyle przyzwyczajony i nie reaguje już na deficyt.

Dzisiaj kilka słów o tym drugim. To zupełnie naturalna reakcja organizmu na głodzenie. Chroniczny stan jedzenia mikroporcji, ograniczania tłuszczu, węglowodanów i witamin prowadzi do kilku zmian w funkcjonowaniu naszego ciała. Po pierwsze metabolizm zwalnia. To efekt milionów lat ewolucji. Gdyby nie ta umiejętność ludzkość wyginęłaby przy pierwszym z brzegu ataku nieurodzaju, a co za tym idzie głodu. Efektywnie się przed tym bronimy poprzez zwalnianie tempa procesów metabolicznych i odkładaniu zapasów przy każdej możliwej okazji. Wszystko po to, żeby następnym razem było z czego korzystać. Nasz organizm w pewnym momencie zaczyna śmiać nam się w twarz, kiedy karmimy go niskotłuszczowym jogurtem i sałatką z grillowanym kurczakiem bez węglowodanów. Nasze ciało kpi sobie i myśli “ha, teraz Cię mam cwaniaczku, nauczyłem się przetrwać na tych warunkach, ba nawet na później odłożę”. W taki wypadku można usiąść i zacząć płakać… Albo pójść po rozum do głowy i znowu zacząć jeść jak człowiek, a nie jak wróbel na emigracji. To bardzo zabawne sytuacje, kiedy ktoś taki trafia do gabinetu dietetyka, dostaje nową dietę, patrzy i mówi “ale to jest przecież za dużo! przecież jak ja będę tyle za przeproszeniem żreć to będę jeszcze większa!”. Ile emocji, ile niedowierzania… I wówczas trzeba tłumaczyć, że czas przesiąść się z Fiata126p na jakieś Ferrari z napędem na 4 koła. Spala dużo, ale ma też swoje wymagania. Tak samo jest z organizmem. Kiedy ufa nam i wie, że o niego dbamy to zaczyna działać na 100% swoich możliwości. Kiedy nasz organizm wie, że za 3 godziny znowu zatankujemy to nie będzie działać w sposób oszczędny. Nie ma mowy o odkładania na potem. Dieta bogata we wszystkie składniki pokarmowe – zawierająca dużo błonnika, witamin z grupy B, mikroelementów to coś czego nam trzeba, aby pobudzić metabolizm i nie zwariować tyjąc po liściach sałaty.

Nie bój się tłuszczu! Nie bój się chleba ani kaszy! Kalorie to nie wszystko. Zjedz dziennie 3 Snicersy i spróbuj schudnąć na tej diecie 1000 kcal. Nie da się. Zjedz 5 posiłków bogatych w węglowodany złożone, dobre tłuszcze i pełnowartościowe białka dających nawet 1500 kcal i schudnij 4 kilogramy w miesiąc.

Nie wiem nad czym się zastanawiać i po co szukać drugiego dna, skoro lek na zdrowie, dobre samopoczucie, ładną sylwetkę i remedium na głód są znane od bardzo dawna.

Właśnie wypisałam Ci receptę na jedzenie.

Viola Urban

Ocenia Okiem Dietetyka od 3 lat. Z zawodu dietetyk, z zamiłowania poszukiwacz kulinarnych rewolucji, z doświadczenia copywriter i social media ninja. Lubi inspirować do lepszego jedzenia i aktywności fizycznej. W wolnych chwilach biega i szuka dobrego jedzenia na mieście razem z przyjaciółmi. "Kto chce szuka sposobu, kto nie chce szuka powodu"

O MNIE

Cześć! Jestem Viola i od ponad 6 lat, razem ze wspierającymi blog ekspertami, dzielę się wiedzą, opinią i inspiracjami kulinarnymi. Czytając nasze wpisy poznasz podstawowe i zaawansowane informacje z zakresu zdrowego odżywiania. Znajdziesz tutaj teksty merytoryczne, przepisy kulinarne, recenzje produktów, restauracji i książek, a także trochę motywacji i prawdziwych historii. Rozgość się - ten blog powstał dla Ciebie!

social media

Instagram

KUP MOJĄ DRUGĄ KSIĄŻKĘ

PATRONAT OKIEM DIETETYKA

kategorie bloga

DIETA POD OKIEM DIETETYKA

×