Cześć, jestem Viola Urban

DIETETYK | AUTORKA KSIĄŻEK | BLOGERKA | FOTOGRAF KULINARNY

Od kilku lat na tym blogu i przynależących do niego kanałach social media tworzę dla Was treści związane z moim wykształceniem. Jestem dyplomowanym dietetykiem medycznym, absolwentką Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, którą lekkie pióro popchnęło w stronę publicystyki. W związku z moją niezwykle silną miłością do… dobrego jedzenia, zajęłam się zawodowo nie tylko dietetyką, ale również tak zwanym food writingiem, fotografią kulinarną oraz szeroko pojętym marketingiem związanym z tym właśnie tematem. Kocham gotować, smakować, szukać nowych produktów i tworzyć przepisy na zdrowsze odpowiedniki klasycznych smakołyków. Równolegle działam w branży marketingowej, dzięki czemu sukcesywnie poprawiam swój warsztat pisarski i jakość zdjęć. Swoje doświadczenie zawodowe niezwiązane z dietetyką zdobywałam pracując nad organizacją wydarzeń (Marketing Day oraz See Bloggers), jako copywriter w agencji reklamowej GPD oraz marketingowiec w agencji Food Brand, gdzie razem z zespołem wspierałam marketingowo szefów kuchni i restauracje, a także organizowałam wydarzenia takie jak festiwal Smakuj Trójmiasto oraz targ śniadaniowy Jedz Powoli. Obecnie mój rozwój zawodowy to łączenie dietetyki z moimi pozostałymi umiejętnościami. Poza prowadzeniem podopiecznych online (szczegóły znajdziesz TUTAJ) prowadzę szkolenia (podjęłam współpracę z Wyższą Szkołą Bankową, Polską Izbą Mleka oraz szkołą rodzenia Zaufaj Położnej), organizuję warsztaty kulinarne i weekendowe wyjazdy dla kobiet, piszę artykuły nie tylko na swoim blogu, ale również na kilku portalach zewnętrznych takich jak trojmiasto.pl, mobilni.pl czy blog serwisu allegro. W swoim portfolio mam też świetną realizację ebooka i wyzwania cukrowego realizowaną z Benefit System.

Można powiedzieć, że jestem kobietą spełnioną, ponieważ moja praca to ciągły rozwój i naprawdę ciekawe projekty, które dają mi mnóstwo satysfakcji. Chociaż kocham pracę dietetyka, porcjuję ją sobie każdego miesiąca, aby cały czas była dla mnie ciekawa. Właśnie dlatego opiekuję się maksymalnie 15 osobami jednocześnie. W pełni oddaję się temu co robię, aby jakość moich usług była jak najwyższa. Punktem kulminacyjnym moich zawodowych projektów była książka Poranne Inspiracje, która otworzyła cykl 5 książek zawierających wyłącznie sprawdzone i odżywcze przepisy na każdy posiłek w ciągu dnia. Udało mi się wydać też drugą książkę Dietę na Wynos i właśnie kończę pracę nad książką numer 3. Współpracowałam też przy redakcji książki „Złap równowagę”, „Zioła na talerzu” i przy eBooku „Wege Podróż”. W przyszłości listę moich zawodów chciałabym poszerzyć o instruktora jogi. Być może kiedyś odważę się także otworzyć swoje własne miejsce, w którym zjecie coś pysznego. Trzymajcie kciuki!

Dlaczego powstał ten blog?

… bo macie prawo wiedzieć! W odpowiedzi na liczne pytania, jako reakcja na zagubienie w gąszczu internetowych spekulacji postanowiłam stworzyć dla Was stronę, która rozwieje wszelkie wątpliwości, odpowie na nurtujące pytania, zdementuje mity i potwierdzi fakty.

Okiem dietetyka to strona stworzona dla ludzi, którzy nie chcą wybierać pomiędzy smakiem, a zdrowiem. Tworzę teksty dla dynamicznych osób, które w swoim zabieganym życiu chcą dokonywać lepszych wyborów, na nowo rozbudzić w swojej kuchni uwielbienie do gotowania i wygospodarować kilka chwil na aktywność fizyczną oraz celebrację posiłków. Piszę dla osób, które szukają treści z potwierdzonymi naukowo informacjami.

Poza moimi tekstami znajdziesz tutaj także gościnne publikacje świetnych dietetyków takich jak Damian Parol, Aleksandra Szybiak, Maja Tomczyk czy Małgorzata Bellwon.

Dołącz do mnie także na FACEBOOKU, GRUPIE i INSTAGRAMIE.

×